Biografia

Kashia Vega

Autorka tekstów, wokalistka, kompozytorka i pianistka

“Tworzenie jest moją drogą mocy, a fortepian jej wyrazem. Noszę wiele historii w sercu, które pragnę Wam wyśpiewać. Zapraszam Was do mojego muzycznego świata, w którym każda nuta, każdy akord to moja osobista opowieść o podróży pełnej kontrastów, zawirowań, ale też niezwykłych zwycięstw. To historie o poszukiwaniu własnej drogi – drogi do samej siebie.”

Kashia Vega

Kashia Vega to niezależna artystka – autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka i pianistka. Jest urodzoną szczecinianką, na stałe mieszkającą w Berlinie. Od wielu lat uczestniczy w kręgach i warsztatach rozwojowych dla kobiet, znajduje się w ciągłym procesie samorozwoju i poznawania siebie. Jest absolwentką dwóch kierunków studiów w Berlinie, poliglotką, prelegentką na międzynarodowych konferencjach. Na co dzień działa na arenie międzynarodowej na rzecz rozwoju kobiet jako ekspertka do spraw komunikacji globalnej i równouprawnienia kobiet. W muzyce, która towarzyszy jej od siódmego roku życia, odnajduje kolejny, inspirujący sposób aby opowiadać swoje historie i inspirować innych. Od trzynastego roku życia komponuje i pisze piosenki w języku polskim, angielskim i niemieckim.

Jej debiutancki album „Kropla” to wielowymiarowa opowieść o kobiecie, która poznaje, rozwija i uczy się samej siebie. Artystka zabiera nas w wyjątkową muzyczno-słowną podróż pełną intymnych zwierzeń i autentycznych emocji. W jej piosenkach zarówno tekst jak i muzyka odgrywają główną rolę i tworzą swoisty pamiętnik malowany dźwiękiem i słowem. To album, który ma dać nadzieję i motywować do rozwoju oraz podążania za głosem serca i duszy. Na tę chwilę premierę miały dwa utwory z płyty Kropla – „Zew Natury” oraz „Konie”.

Pod względem warstwy muzycznej Kashia nie idzie na kompromisy i podąża własną drogą. Chętnie sięga do formy pieśni przekomponowanej, aby dać słuchaczowi czas na zanurzenie się w przedstawianej w utworach muzycznej rzeczywistości i przeprowadzić go czule przez jej wątki. Żaden z utworów nie jest taki sam – pod względem melodyki, harmonii, operowania wokalem i wybraną aranżacją muzyczną. Artystka wplata w swoje utwory różne elementy muzyczne, tworząc unikalne i zapadające w pamięć melodie. Nieodłącznym elementem jej twórczości i ciągłym towarzyszem jej muzycznych opowiadań jest fortepian, który jest jej wielką miłością.

Kashia Vega jest finalistką XIX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki “Carpathia Festival”, na którym wykonała premierowo swój debiutancki singiel „Zew Natury” wraz z orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej. Jest również Laureatką Międzynarodowego Konkursu dla Songwriterów organizowanym w Niemczech. Kashia kształciła głos u Caroline McPherson (Universität der Künste, Berlin), technikę gry na fortepianie u Aleksego Kosenki (asystent Stanisława Neuhausa w Moskwie), a swoje songwriterskie umiejętności u Marka Cawley-a (hit-songwriter z Nashville, autor wielu hitów między innymi Tiny Turner, Joe Cooker-a czy Spice Girls.).